Sofa Score

… jedna z najciekawszych sportowych aplikacji na iPhone.

Aplikacji do sprawdzania wyników meczów piłkarskich jest wiele, w przypadku innych dyscyplin nie wygląda to już tak różowo. Tę lukę pięknie zapełnia Sofa Score. Program umożliwia, obserwowanie drużyn, zawodników z następujących dyscyplin sportu: piłka nożna, tenis, koszykówka, hokej, siatkówka, piłka ręczna, sporty motorowe, Formuła 1, krykiet, rugby, futbol amerykański, baseball, badminton, dard (rzut lotką do celu), futsal, piłka wodna, futbol australijski, snooker.

Prawdziwą perełką jest to, że możemy obserwować również reprezentacje narodowe.

W większości dyscyplin wyniki podawane są live. Dla mnie szczególnie interesujący jest tenis ziemny. Mecze w tej dyscyplinie z reguły rozgrywane są na zaledwie kilku kortach (wyłączając te największe turnieje, gdzie może ich być nawet kilkanaście), a czas pojedynku nie jest dokładnie znany gdyż -inaczej niż w np.: w piłce nożnej- jest otwarty. Jeśli do tego dołożymy fakt, że mecze są przerywane lub nie są rozgrywane w czasie deszczu, to zaplanowanie oglądania spotkania jest rzeczą wielce umowną.

Sam mecz może trwać od kilkudziesięciu minut do 3,5h (a nawet więcej w przypadku Wielkich Szlemów). Jeżeli w SofaScore obserwujemy jakiegoś zawodnika, program poinformuje nas na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania (co jest informacją bardzo teoretyczną), jak i o momencie faktycznego rozpoczęcia spotkania (co już jest informacją praktyczną).

Program oferuje też wygodny widżet w Centrum powiadomień. Od jakiegoś czasu nie jest wspierana, istniejąca niegdyś aplikacja dla Apple Watch, ta potrafiła zresztą  wyświetlać te same powiadomienia.

Polecam odblokowanie wszystkich możliwości aplikacji przy pomocy mikropłatności i wsparcie dewelopera.

Aplikacja jest darmowa, można ją ściągnąć stąd: KLIK